مایع
پلت
گرانول

پودری-POWDER

کود کامل 36-12-12

NPK12-12-36

یکی از بهترین و پرکاربردترین کودهای پتاس بالا کود 36-12-12 می باشد. این کود به دلیل بالاتر بودن مقدار پتاسیم برای تمای گیاهان زراعی، باغی و گلخانه مناسب می باشد. پتاسیم نه تنها در باروری و گلدهی تاثیر دارد بلکه در درشت شدن میوه ها، افزایش ضخامت در گیاهان گوشتی و پیازی و بالابردن مقاومت گیاهان و درختان بسیار موثر است. درواقع این ترکیب باعث رشد سریعتر، سرسبزی و فتوسنتز بیشتر و گلدهی آسانتر می شود. با توجه به فرموله خاص کود پتاس بالا بهترین زمان استفاده بعد از آغاز باردهی می باشد.

کود کامل 30-5-15

NPK15-5-30+TE

کود 30-5-15 حاوی 15 درصد ازت و 30 درصد پتاسیم به صورت کلات پایدار و محلول بوده و کود کاملی است که علاوه بر مقادیر متناسب نیتروژن، فسفر و پتاسیم دارای عناصر ریزمغذی، اسیدآمینه و مقدار مناسب منیزیم جهت افزایش عملکرد محصول  می باشد. این کود علاوه بر رفع کمبودهای شدید پتاسیم به طور اختصاصی در مراحل گلدهی و قبل از برداشت محصول و رسیدن میوه باعث افزایش حرکت روزنه ها شده و باعث افزایش باردهی، افزایش رنگ پذیری میوه و طعم و رنگ آن، افزایش خواص انبارداری و کاهش ترک خوردگی میوه و افزایش مقاومت گیاه به آفات و بیماری ها می شود.

کود کامل 20-20-20

NPK20-20-20

کود 20-20-20 به دلیل اینکه عناصر اصلی مورد نیاز گیاه را در خود جای داده و تغذیه گیاه را تامین میکند، به کود کامل معروف است. این کود از پرکاربردترین کودهای مصرفی کشاورزان برای درختان میوه و مزارع بوده و برای گیاهان آپارتمانی هم می توان به راحتی از آن استفاده کرد. به خاطر داشتن عناصر اصلی مورد نیاز رشد گیاهان مناسب برای تمام مراحل کاشت، داشت، برداشت (کاشت، رشد گیاهان، گلدهی) بوده و سبب افزایش کمی و کیفی رشد، گلدهی و محصول می گردد.

سولفات پتاسیم

BOOSTFER-K

پتاسیم از جمله عناصری است که به فراوانی در پوسته زمین یافت می‌شود به طوری که محدودیت چندانی در دسترسی به منابع پتاسیم وجود ندارد و اولین نقش آن در فعال کردن آنزیم ها بوده و در فرآیند های متابولیکی به‌ ویژه تولید پروتئین و قند وظیفه ای اساسی بر عهده دارد. همچنین وجود یون پتاسیم برای نگهداری آب در گیاهان مخصوصا در شرایط خشکی بسیار ضروری می باشد. کود سولفات پتاسیم از دو عنصر گوگرد و پتاسیم تشکیل می‌شود و به ندرت به شکل فرم خالص در طبیعت موجود می باشد . با توجه به اینکه پتاسیم از عناصر کم تحرک در طبیعت می باشد، وجود عنصر گوگرد به جذب آن در خاک توسط ریشه و همچنین نفوذ پتاسیم به روزنه های کوتیکول برگ بسیار موثر می باشد.

سولفات منیزیم

BOOSTFER-Mg

منیزیم از عناصر اصلی  تشکیل دهنده کلروفیل در گیاه  است. یکی از بهترین منابع تامین منیزیم برای گیاه، نمک های منیزیم مانند سولفات منیزیم است. کود سولفات منیزیم نقش بسیار مهمی در تشکیل کلروفیل و رنگ سبز در گیاهان دارد. از این رو کمبود این عنصر سبب کاهش کلروفیل شده و با زردی گلبرگ های سن بالا و کندی رشد گیاه مشخص می شود. مهمترین نقش منیزیم در گیاه در مرحله فتوسنتز و تولید اکسیژن است که جلوی فعالیت رادیکال های آزاد را گرفته و مانع از تخریب و انهدام اسیدهای چرب موجود در غشا می­شود و با شرکت در چرخه اسید سیتریک به عنوان یک چرخه متابولیسمی در گیاه، در تنفس گیاهان دخالت دارد. ازطرفی با مصرف کود سولفات منیزیم، گوگرد مورد نیاز گیاهان نیز تامین خواهدشد. چنان که گوگرد نقش مهمی در ضدعفونی، رشد گیاهان و جلوگیری از بروز بیماری در آن ها دارد. همچنین وجود گوگرد در ترکیبات این کود منجر به اسیدی شدن خاک می شود و به گیاه جهت جذب بیشتر مواد غذایی کمک می کند. علاوه بر این گیاه را در برابر قارچ ها محافظت خواهدکرد.

هیومات پتاسیم

BOOSTFER-HA

کود هیومات پتاسیم یکی از ترکیبات هیومیک اسید است که به صورت صنعتی از استخراج ترکیبات هوموس دار با استفاده از هیدروکسید پتاسیم تولید می شود. کود هیومات پتاسیم یا هیومیک اسید در ریشه زایی موثر است و باعث بهبود ساختمان خاک می شود. در کنار این کاربرد، به آزاد سازی عناصر بلوکه شده در خاک و کلاته نمودن آنها کمک می کند و باعث افزایش جذب عناصر غذایی در گیاه می گردد. مقاومت به شوری، مقاومت به سرما و کم آبی را نیز افزایش می دهد و سرعت جوانه زنی بذر را زیاد می کند، باعث گلدهی بهتر و کیفیت بهتر میوه ها و محصولات نیز می­ شود.

سولفات روی 33درصد

ZINSFERT-Zn33

همه گیاهان در تمام مراحل رشد به ریزمغذی‌ها احتیاج دارند. کود سولفات روی حاوی 33درصد روی­ که به صورت پودری تولید می­ گردد برای فعالیت های مهمی همچون فعالیت های آنزیمی، تولید هورمون های رشد، تلقیح و باروری و همچنین شکل گیری میوه لازم و ضروری است. درشرایط دمای پایین خاک، روند کانی‌سازی خاک آلی کند می‌شود که می‌تواند منجر به انتشار روی کمتر شود، کود سولفات روی برای مقابله با این اثر و حمایت از رشد ریشه مؤثر است. کمبود این عنصر در گیاه را می توان به صورت ریزش برگ، تاخیر در باز شدن به موقع برگها و گلها، ریزش میوه ها و محدودیت رشد گیاه مشاهده کرد. نکته قابل توجه اینکه عنصر روی مسئول فعال کردن بیش از 300 نوع آنزیم در دام و گیاه است و در ساختار مکانیزم های حفاظتی در بدن گیاهان نقش موثری ایفا می نماید. بهره گیری از کودهای شیمیایی که حاوی این عنصر با ارزش باشد به همراه ماده آلی و باکتری های وابسته به آن، شرایط تغذیه گیاهان را تقویت کرده و نارسایی های تغذیه ای در گیاهان را مرتفع می سازد.