پودری
پلت
مایع

گرانول-GRANULE

سولفات روی + منیزیم

ZINSFERT+Mg

منیزیم عنصر اصلی مولکول کلروفیل در بافت گیاهی است. از طریق افزایش و بهبود کلروفیل در گیاه باعث رشد کامل گیاه شده و فعالسازی سیستم آنزیمی گیاه را به همراه دارد همچنین متابولیسم گیاهی را بهبود بخشیده وفعال سازی فتوسنتز گیاه را درپی خواهد داشت.  عنصر روی نقش مهمی در فرایند های فتوسنتز ،تشکیل قند ،سنتز پروتئین ،حاصلخیزی و رشد و مقاومت در برابر بیماری ها دارد.در دسترس بودن مقادیر کافی روی باعث افزایش کیفیت محصولاتی مثل مرکبات، سیب، گلابی، هلو، ذرت، گندم، برنج، سویا، نخود، انگور می شود. از دیگر فوائد روی می توان به فعالسازی 300 نوع آنزیم در گیاه ،تولید هورمون های رشد،تلقیح و باروری گیاه ،شکل گیری میوه و نقش حفاظتی آن در گیاه اشاره کرد.

سولفات روی 22%

*ZINSFERT-Zn

کود گرانوله سولفات روی 22درصد محصول جدید شرکت کود پوش صحرا می باشد و به منظور تامین عنصر روی در گیاهان مورد استفاده قرار می گیرد. روی نقش مهمی در تنفس و انجام عمل فتوسنتز و فعالیت های آنزیمی ایفا می نماید، کمبود روی سبب زرد شدن برگ ها و ایجاد لکه های قهوه ای بر روی برگ های جوان تر می شود. همچنین کود سولفات روی به علت دارا بودن گوگرد سبب کاهش پی اچ خاک و در نتیجه جذب بهتر عناصر ریز مغذی توسط ریشه می شود. بیش از نیمی از زمین های زراعی در کشورمان دارای کمبود روی میباشند و این مسئله باعث کاهش 50 درصدی محصولات گردیده است. محصولاتی مانند شالی، غلات و درختان میوه (مرکبات، سیب، گلابی و هلو) به شدت تحت تاًثیر کمبود روی هستند.

سولفات روی 8%

ZINSFERT-Zn

عنصر روی، یک ماده معدنی است که در رشد و سلامت ارگان های بدن انسان و همچنین راه اندازی فعالیت های آنزیمی، نقش مهمی را ایفا می کند. عنصر روی در بدن انسان، گیاهان و دام مسئولیت فعال کردن 300 نوع آنزیم را بر عهده دارد و علاوه بر این جز مهمی از ساختمان مکانیزم های حفاظت کننده گیاهان به حساب می آیند. همچنین در اکثر مواد غذایی و همچنین میوه ها و سبزی های تازه یافت می شود. یکی از منابع تامین این عنصر برای گیاهان استفاده از کود سولفات روی می باشد. کود گرانوله سولفات روی 8 درصد از سری محصولات جدید شرکت کود پوش صحرا می‌باشد.

سولفات روی

ZINSFERT

روی عنصری است که در مقادیر مناسب، برای گیاه حیاتی است و در فعالیت های فیزیولوژیکی گیاه از جمله فتوسنتز و مقاومت در برابر بیماری ها موثر می باشد. در میان ریز مغذی های اصلی سولفات روی فواید بسیاری دارد. حلالیت سولفات روی بسیار  به pH خاک می باشد. در خاکهایی که دارای کمبود روی هستند، چنانچه از کود روی استفاده نشود، گیاه با هر میزان حساسیت نسبت به کمبود روی, علائم را بروز می دهد. میزان مصرف این کود  50 الی 100 کیلوگرم در هکتار برای محصولات زراعی وبرای درختان میوه از  150 الی 300 گرم پای هر درخت می باشد.

نیتروژن گوگردی

WHITE-N-STAR

نیتروژن برای گیاه بسیار لازم و ضروری است و نقش‌های بسیاری از قبیل ساخت پروتئین، تولید اسیدآمینه، تولید انرژی متابولیک، ساخت اسیدهای نوکلئیک را در گیاه بر عهده دارد. در واقع هرگاه قصد تغذیه گیاه را داشته باشیم ابتدا باید حواس خودمان را به نیتروژن معطوف کنیم چرا که اصلی‌ترین ترکیب غذایی مورد نیاز گیاه است. از طرفی گوگرد نیز برای اجزای ساختاری و آنزیمی در گیاهان ضروری است و یکی از عناصر اصلی برخی اسیدهای آمینه ضروری است که برای سنتز پروتئین مورد نیاز است. سنتز کلروفیل نیز به  S احتیاج دارد. گوگرد به راحتی در گیاهان قابل انتقال نیست بنابراین همه گیاهان نیاز به تأمین مداوم گوگرد از ظهور تا بلوغ محصول دارند. کود اوره گوگردی کودی است که از مخلوط کردن اوره با گوگرد تولید می ­گردد که بنا به خاصیت کندرهایی آن که بارزترین خاصیت این کود می باشد بصــورت آرام و ۱۰۰ درصد در اختیار گیاه قرار می ­دهد.

سوپر فسفات ساده

SILVER-F-STAR

فسفرعنصر تشکیل دهنده تمام بافت‌های گیاهی است که به ویژه در بخشهای جوان، گل‌ها و بذرها به مقدار زیاد وجود دارد. وجود این عنصر برای تقسیم سلولی و نمو بافت‌های مریسمی ضروری است. فسفر عنصر تشکیل دهنده بسیاری از ترکیبات مانند اسیدهای نوکلئیک، فسفولیپیدها و کوآنزیم هایی مانند آدنوزین تری فسفات می‌باشد. نهال‌های جوان به فسفر زیادی برای تحریک رشد ریشه ها دارند. کمبود فسفر بر رشد کلی درخت و ریشه‌ها اثر گذار است. در این حالت شاخه‌ها کوتاه و باریک شده، برگ‌های جوان کوچک می‌شوند و زودتر از سایر برگ‌ها می‌ریزند، همچنین گلدهی درختان به طور چشمگیری تحت تأثیر کمبود فسفر کاهش می‌یابد و رسیدن و بلوغ میوه‌ها نیز به تأخیر می افتد. قرمز شدن ساقه و ارغوانی شدن برگ ها و خشک شدن نوک برگ های پیرتر، از علائم کمبود فسفر می‌باشد. مناسب‌ترین و ارزان‌ترین کود براى دانه‌هاى روغنى، گندم ، شالی ، سیب زمینى و چالکود باغات کود سوپر فسفات است. در زمین‌هایى با فقر عنصر گوگرد، نیاز محصول به این عنصر را مرتفع مى‌نماید و ثابت شده است که در این حالت بین 15 تا 25 درصد محصول افزایش مى‌یابد.

سولفات آمونیوم

ROMAXI

کود سولفات آمونیوم یکی از اولین و پر کاربرد ترین کودهای نیتروژنی برای محصولات کشاورزی می باشد. این کود با برند Romaxi از سری محصولات جدید شرکت کودپوش صحرا و شامل 20% نیتروژن و 15% گوگرد عنصری و 10% گوگرد محلول است. از جمله کاربردهای این کود می‌توان به استفاده برای اصلاح و کاهش pH خاک های قلیایی و همچنین تأمین ازت و گوگرد مورد نیاز برای رشد و نمو گیاهان و بهبود کیفیت محصولات کشاورزی اشاره نمود. یکی از مزایای استفاده از کود سولفات آمونیوم این است که این ماده در برابر تبخیر و هدررفت ازت مقاوم است همچنین در صورتی که آبیاری بعد از کوددهی با تأخیر صورت گیرد، این محصول بین 5 تا 10 مرتبه کمتر از اوره اتلاف ازت دارد.

سولفات پتاسیم منیزیم

KOODPOOSH SAHRA

این کود محتوی سولفات پتاسیم، سولفات منیزیم می باشد و پتاسیم موجود در این کود غلظت شیره سلولی را افزایش داده و از متلاشی شدن سلول در زمان یخبندان ممانعت به عمل آورده و می‌تواند باعث افزایش مقاومت گیاهان نسبت به تنش های محیطی گردد. همچنین رنگ پذیری محصولات را نیز افزایش می دهد. عنصر منیزیم نیز باعث افزایش کمیت و کیفیت دانه های روغنی شده و در افزایش وزن هزار دانه غلات موثر است. گوگرد موجود در فرمول این کود، اسیدیته خاک را متعادل کرده و جذب عناصر را افزایش می‌دهد. ضمنا به این کود مقداری ریز مغذی اضافه شده است این محصول در چالکود باغات، گیاهان زراعی ،دانه های روغنی ،سیب زمینی وسبزی وصیفی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پتاسه ماگ

POTASE MAG

محصول سولفات پتاسیم منیزیم کود پوش صحرا حاوی 14درصد پتاسیم و 4درصد منیزیم ضمن تامین نیاز پتاسیم گیاهی در انتهای فصل، باعث بهبود جذب عناصری مانند کلسیم می شود.استفاده از این محصول در باغات میوه باعث افزایش بازار پسندی میوه ها و بهبود فرایند رشد و نمو آنها میگردد و تا اندازه ای خسارت ناشی از سرمازدگی و خشکی را می کاهد.این محصول در طول فصل رشد به تدریج پتاسیم را برای گیاه تامین میکند و ضمن اینکه روش کاربرد آسان و کم هزینه ای دارد.مصرف این محصول در نهایت باعث افزایش عملکرد گیاهان غده ای،افزایش عملکرد دانه در غلات و دانه های روغنی تسریع روند رسیدگی میوه ها و افزایش یکنواختی اندازه آنها می‌شود.

پنج سولفاته

FIVE STAR

این کود به دلیل ترکیب عناصر ماکرو و میکرو تمامی مواد غذایی مورد نیاز گیاه را برآورده می کند و بدلیل داشتن گوگرد قابل جذب بالا برای تمامی خاک ها قابل استفاده می باشد. همچنین شکل سولفاته عناصر در این کود باعث پایین آمدن PH خاک شده و عناصر موجود در آن به سهولت جذب گیاه می شود. از مزایای این کود می توان به افزایش عملکرد و بهبود کمی و کیفی محصول، افزایش مقاومت گیاه در برابر تنش های محیطی، افزایش مقاومت گیاه در برابر آفات و عوامل بیماری زا وبهبود ساختار خاک و افزایش جذب مواد غذایی از خاک توسط ریشه بدلیل وجود گوگرد، اشاره کرد.

الگازین(جلبک دریایی)

OLGAZIN

این روز‌ها بر هیچ‌کس از کشاورزان تاثیر فوق العاده عصاره‌ی‌ جلبک‌های دریایی پوشیده نیست. کود الگازین محصولی منحصر به فرد شرکت کودپوش صحرا تشکیل شده است از عصاره‌‌ی جلبک‌های دریایی و همچنین ریزمغذی‌ها و ویتامین‌های مورد نیاز گیاه. از مزایای این کود عبارتند از تقویت کننده ریشه و محرک رشد ریشه و ساقه، افزایش سرعت رشد و تبادل عناصر غذایی، تقویت رشد اولیه بذور، بهبود خاصیت انبارداری و بهبود عملکرد و افزایش روغن موجود در دانه های روغنی. از طرفی این کود قابل استفاده برای تمام محصولات باغی و زراعی به ویژه می باشد.

کود کامل 12-8-12

M-K-S 12-8-12

هر گیاهی برای رشد اولیه به نیتروژن, فسفر و پتاسیم نیاز دارد و کمبود این عناصر در درازمدت موجب کاهش رشد و شادابی گیاهان می‌شود. کود NPK حداقل نیاز غذایی گیاهان و درختان را تأمین می‌کند و تغذیه پایه آنها را شکل می‌دهد. بصورت کلی نیتروژن رشد رویشی گیاه را افزایش داده و در غذا سازی گیاه نقش ویژه‌ای دارد. فسفر حجم ریشه‌ها و جذب مواد غذایی را بیشتر می‌کند و به این ترتیب کمک می‌کند گلدهی و رشد و گرده افشانی در درختان و گل‌ها افزایش یابد. کود کامل 12-8-12 دارای مزایایی از قبیل حلالیت بالا و جذب سریع، دارا بودن درصد بالای عناصر ماکرو همراه با ریز مغذی کلات شده، افزایش قابلیت انبارداری و افزایش کیفیت, یک دست شدن سایز و رنگ گیری میوه، و افزایش مقاومت گیاه در برابر شرایط نامساعد و مقاومت در برابر خوابیدگی در غلات (ورس) می باشد. از طرفی قابلیت اختلاط با انواع کودها و سموم را دارد.

سوپرگوگردی 19%

GOLDENSUL

گوگرد یکی از عناصر پرکاربرد در کشاورزی می باشد که در اثر فعالیت باکتری های اکسید کننده در نهایت به سولفات تبدیل شده و با کنترل pH خاک عملکرد گیاه را افزایش می‌دهد. گوگرد از عناصر ضروری جهت خاک های قلیایی و شور می باشد. از دیگر کاربردهای گوگرد اثر قارچ‌کشی آن می باشد که در خاک سبب کاهش انواع بیماری ها می‌باشد. گوگرد عنصری حیاتی برای تغذیه گیاه بوده و در ساخت برخی اسیدهای آمینه، پروتئین، ویتامین، کلروفیل و روغن ضروری است. میزان مصرف این کود  100 الی 600 کیلوگرم در هکتار برای محصولات زراعی و  با توجه به سن و نوع درخت 2 تا 4 کیلوگرم بر درخت برای محصولات باغی می باشد. استفاده از این کود برای محصولات باغی در محل سایه انداز درخت و در چند نوبت توصیه می شود.

مرغی گرانوله

EVER FRAM

کود اسید هیومیک گرانوله اورفارم به عنوان یک جایگزین خوب و دوستدار طبیعت است، که بواسطه دارا بودن مواد آلی موجب کاهش اثرات منفی زیست محیطی ناشی از مصرف کودهای شیمیایی شده و همچنین در افزایش محصول و جذب عناصر در گیاهان مختلف نیز نقش بسزایی دارد. به طور کلی مواد هیومیکى نقش اساسى در حاصلخیزى، شادابى و همچنین تغذیه گیاهان دارند و استفاده از کودهای هیومیکی در تولید محصولات زراعی به دلیل داشتن پتانسیل بالا در استفاده اکولوژیک و مقاوم کردن گیاه در برابر آفت ها و نیز افزایش رشد گیاه دارای اهمیت بسیارفراوانی می باشد، این کود همچنین ساختار خاک را بهبود می بخشد، به ریشه زایی کمک می­کند و باعث نگهداری بیشتر آب در خاک می­ شود و به انحلال و آزادسازی عناصر میکرو و ماکرو کمک کرده و در نتیجه نیاز به کودهای شیمیایی  و سموم را به نحو محسوسی کاهش می­ دهد. این کود با فراهم نمودن خاکی با ساختار اسفنجی و کمک به تنفس و نفوذپذیری خاک باعث افزایش جمعیت میکروارگانیسم های مفید و در نتیجه افزایش مواد آلی خاک و بهبود شرایط فیزیکی آن می‌شود.

سوپر گوگردی22%

DESAFER

کود گرانوله سولفات روی 22درصد محصول جدید شرکت کود پوش صحرا می باشد و به منظور تامین عنصر روی در گیاهان مورد استفاده قرار می گیرد. روی نقش مهمی در تنفس و انجام عمل فتوسنتز و فعالیت های آنزیمی ایفا می نماید، کمبود روی سبب زرد شدن برگ ها و ایجاد لکه های قهوه ای بر روی برگ های جوان تر می شود. همچنین کود سولفات روی به علت دارا بودن گوگرد سبب کاهش pH خاک و در نتیجه جذب بهتر عناصر ریزمغذی توسط ریشه می شود. بیش از نیمی از زمینهای زراعی در کشورمان دارای کمبود روی می باشند و این مسئله باعث کاهش 50 درصدی محصولات گردیده است. محصولاتی مانند شالی، غلات و درختان میوه (مرکبات، سیب، گلابی و هلو) به شدت تحت تاًثیر کمبود روی هستند.

کود کامل 5-3-5

BOOSTFER NPK5-3-5

یکی از عوامل مهم در بهبود کمی و کیفی محصول، تغذیه صحیح گیاه است. در تغذیه نه‌تنها باید هر عنصر به اندازه کافی در دسترس گیاه باشد، بلکه ایجاد تعادل عناصر غذایی از اهمیّت زیادی برخوردار می‌باشد. در صورت عدم تعادل تغذیه‌ای، نه‌تنها افزایش عملکرد رخ نمی‌دهد، بلکه موجب اختلالاتی در رشد گیاه و در نهایت افت عملکرد می‌شود. کودهای ماکرو شرکت کودپوش صحرا علاوه بر NPK حاوی عناصر ریزمغذی می باشد که برای کلیه محصولات کشاورزی اعم از زراعت و باغبانی در مناطق مختلف کشور قابل استفاده است و دارای راندمان قابل قبول در جذب، کاهش و تثبیت عناصر و افزایش عملکرد گیاه می باشد.

سولفات پتاسیم 18 درصد

Boostfer-K18

کود سولفات پتاسیم که با نام تجاری سولوپتاس شناخته می شود یکی از پرمصرف‌ترین نوع کود های شیمیایی است که به عنوان منبع گوگرد و پتاسیم مورد استفاده‌ی کشاورزها قرار می گیرد. پتاسیم جزو عناصر اصلی یا ماکرو است و در گیاه وظایف فراوانی بر عهده دارد و یک عنصر بسیار ضروری در گیاهان می­ باشد. همان طوری که می‌دانید پتاسیم برای تکمیل  بسیاری از عملکرد های اساسی در گیاهان از جمله فعال‌کردن سنتز پروتئین، واکنش های آنزیمی، تشکیل نشاسته و قند ها و البته تنظیم جریان آب در سلول ها و برگ های گیاه مورد نیاز است. از دیگر مزایای این کود کمک به تثبیت ازت در بقولات، افزایش مقاومت و تحمل گیاه به سرمازدگی و یخ‌زدگی همچنین گرما و آفتاب‌سوختگی و افزایش مقاومت گیاه به آفت‌ها و بیماری‌ها می ­باشد.